Časté dotazy

Pro koho je masáž vhodná?

Nevíte

Masáže jsou vhodné pro ženy i muže různých věkových kategorií a některá masáž i pro děti. Vhodnou masáž si můžete vybrat dle své potřeby, u jednotlivých druhů masáží jsou vypsané indikace, tzn. kdy je dobré masáž aplikovat. Masáže jsou vhodné nejen pro ty, kteří mají ztuhlé svaly a klouby, namožená záda, bolesti v oblasti krční páteře, bolesti hlavy, psychické problémy, ale i pro všechny, kteří chtějí pouze relaxovat a odpočívat.

Je třeba navštěvovat masáže pravidelně?
Opakovat masáže je důležité z hlediska prevence. Při bolestech některých částí těla dojde při první masáži k částečnému uvolnění, avšak nedojde zcela k odstranění bolesti. Problém s bolestí se po nějaké době může znovu dostavit. Proto je dobré po domluvě s masérem naplánovat sérii masáží a provádět je preventivně. Frekvence opakování masáží záleží na každém zákazníkovi, optimální je opakovat masáž zhruba jednou za dva až tři týdny.

Je třeba se na masáž objednat?
Ano, telefonicky na čísle 721 845 634. Pokud z nějakého důvodu chcete rezervaci zrušit, zavolejte, prosím, v předstihu. Volný termín tak můžeme nabídnout jinému klientovi.

Co jsou indikace a kontraindikace?

Indikace určují, kdy a při jakých obtížích je určitý druh masáže vhodný, u každé masáže najdete přehled indikací.
Kontraindikace ukazují, kdy je určitý druh masáže nevhodný nebo zcela zakázaný, a to z důvodu zdravotního. Kontraindikace může být úplná nebo částečná, kdy se nemasírují určité části těla. Masáž má prospět, ne uškodit, proto si kontraindikace důkladně přečtěte a masáž případně odložte. Pokud přijdete na masáž, předpokládáme, že znáte svůj zdravotní stav.

Úplný zákaz:
– horečka
– nádory
– hnisavé nemoci
– kožní vyrážky
– tuberkulóza
– záněty ledvin, dutiny břišní, žlučníku, žaludku a jiných orgánů
– akutní kloubní záněty ( příznaky zánětů kloubů jsou zarudlá kůže, omezená pohyblivost kloubu, teplo, citlivost, zduřelost)
– srdeční onemocnění.

Co si vzít s sebou na masáž?

Všeobecně řečeno, na masáž si nepotřebujete vzít nic. Vše potřebné je připraveno v našem studiu.

Jak se mám na masáž připravit?

Není potřeba žádná zvláštní příprava. Jezte nejvýše 1 hodinu před masáží, dobře se nalaďte a třeba si dejte sprchu (klidně u nás, ručník vám rádi půjčíme). A můžete vyrazit.

Co mám dělat, aby se efekt masáže co nejvíce projevil?

Po masáži pijte dostatek tekutin, nejlépe čistou vodu. Relaxujte a nechte vaše tělo, aby zapojilo své ozdravné mechanismy.